Drewno w kuchni

Drewniane blaty, fronty, podłoga czy ściana. Naturalne elementy w kuchni sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przytulne i pozwalają na harmonijne połączenie z innymi materiałami wykończenia wnętrz – szkłem, kamieniem, betonem czy cegłą. Drewno w kuchni to trend, który zyskuje coraz więcej zwolenników.

Drewniane blaty
Blaty kuchenne powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwe do utrzymania w czystości i dobrze znosić wysokie temperatury. Odpowiednie dobrane drewno spełnia wszystkie te wymagania. Należy jednak zastosować drewno twarde i klejone. Najlepszym materiałem będzie dąb, buk, jesion oraz drewno z gatunków egzotycznych: merbau, mahoń, ipe czy teak. Jeśli dodatkowo blat będzie wykonany z drewna klejonego warstwowo, możemy być spokojni o jego trwałość. Klejone drewno jest bowiem odporne na naprężenia, a w kontakcie z wilgocią nie pęcznieje.

Naturalna podłoga
Ciekawym elementem wykończenia kuchni może być podłoga drewniana. Taki materiał nada pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, szczególnie w połączeniu z nowoczesnym designem zabudowy. Decydując się na drewnianą podłogę trzeba jednak mieć świadomość, aby odpowiednio zabezpieczyć łączenia desek czy paneli, aby w szczeliny nie dostawały się zanieczyszczenia, czy wilgoć. Dobrze sprawdzą się w takiej roli panele kilkakrotnie lakierowane.

Drewno na ścianach
Ściany wyłożone drewnem? Dzięki nowym technologiom to możliwe. Płyty MDF pokryte fornirem z różnych gatunków drewna to doskonała alternatywa dla ceramiki czy szkła. Za wykorzystaniem tego materiału przemawia duża gama kolorów jakie możemy zastosować, oraz łatwość dostosowania do każdej zabudowy. Aby jednak taka ściana służyła nam latami, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed parą, najlepiej stosując odpowiedniej klasy lakiery, a w miejscach szczególnie narażonych zabezpieczenie taflą szkła.

Dodatki z drewna
Drewno idealnie nadaje się ponadto do wykończenia kuchni. Pojemniki na chleb czy półki na przyprawy wykonane z drewna doskonale wkomponują się każde wnętrze. Nieodzownym elementem wystroju są także drewniane deski do krojenia. W tym przypadku wybór akcesoriów jest bardzo szeroki, a gama kolorystyczna pozwala na odpowiednie dopasowanie do każdego rodzaju zabudowy.

Unikalna kolekcja płyt melaminowanych termostrukturalnych . 
Ich cechą charakterystyczną są bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni, które dają ciekawy efekt. Struktury  proponowanych  kolekcji to kwintesencja nowoczesnego designu. Występują w wielu dekorach.
Klient dostaje produkt dający doskonałe wrażenie wizualne i dotykowe, doskonale imitujący naturalny materiał. Praktyczną zaletą takich materiałów jest fakt iż powłoka warstwy dekoracyjnej płyt meblowych  jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt fornirowanych czy też drewna.