Inteligentna kuchnia

Pralka, którą możemy włączyć z biura, ekspres do kawy, który zrobi dla nas małą czarną zanim wstaniemy z łóżka czy lodówka której zawartość możemy sprawdzić będą na zakupach. To wszystko jest już możliwe dzięki nowej serii sprzętu AGD Siemens Home Connect.

Siemens AGD Home Connect to sprzęt gospodarstwa domowego, którym możemy zarządzać z każdego miejsca na ziemi. Do wielu zalet inteligentnych urządzeń, którymi możemy sterować z poziomu smartfona zalicza się przede wszystkim baza wirtualnych przepisów kulinarnych, kontakt z serwisem oraz możliwość współpracy z siecią partnerów na całym świecie.

Obecnie produkty oferowane są w 32 krajach, w tym od niedawna w Polsce. Oferta skierowana jest do miłośników nowych technologii, a także do tych którzy lubią, gdy wszystko można obsłużyć z poziomu swojego smartfona. Aplikacja działa na systemach Android i iOS.

 

 

 

 

 

Co daje Home Connect?

Możliwości jest mnóstwo. Z poziomu smartfona możemy włączyć odpowiedni cykl prania, którego do tej pory pralka nie oferowała. Mamy możliwość zaprogramowania piekarnika przesyłając jedynie wytyczne z przepisu, według którego przygotowaliśmy danie. Ciekawą funkcją może być podgląd online zawartości lodówki. Bo kto z nas nie zastanawiał się kiedyś na zakupach, czy mam w domu majonez czy ser? Z inteligentną lodówką będzie to banalnie proste.

Urządzenie podpowie Ci jak go używać…

Kolejną funkcjonalnością urządzeń z serii Home Connect będzie diagnostyka pracy. Dzięki specjalnej platformie uzyskamy wskazówki jak prawidłowo korzystać ze sprzętu, kiedy trzeba poddać go serwisowi czy uzupełnić np. płyn nabłyszczający w zmywarce. Z pewnością będzie to pomocne osobom zabieganym, które zapominają o tak przyziemnych sprawach. Od tej pory użytkownik będzie miał możliwość zdalnego połączenia urządzenia z serwisem.

Na pewno platforma Home Connect jest innowacją i sprawdzi się u osób, które lubią być online. Kto z nas nie marzy o tym, aby rano gorąca kawa czekała już na niego w kuchni…