Piekarnik Siemens IQ700 – specjalista w swej dziedzinie

Przygotowania do Świąt idą pełną parą. W tym czasie warto docenić każdego pomocnika, który sprawi że potrawy na stole będą przygotowane perfekcyjne, a przy okazji nie będzie trzeba spędzić w kuchni całego dnia. Takim specjalistą od zadań specjalnych jest piekarnik Siemens IQ700.

Co takiego może mieć w sobie piekarnik? W tym przypadku mówimy o urządzeniu, które na tle konkurencji posiada szereg pomocnych funkcji, dzięki któremu możemy zaoszczędzić czas i energię. Aby w pełni docenić sprzęt Siemensa, należy zwrócić uwagę na cztery niezwykle praktyczne funkcje.

Inteligentne programowanie

Z piekarnikiem Siemens IQ 700 nie trzeba mieć książek kucharskich, ani doświadczenia w przygotowaniu dań. Wystarczy wybrać rodzaj dania, podać jego, a piekarnik dobierze dla nas odpowiedni program. Dzięki tej funkcji gotowanie stanie się jeszcze prostsze, a ryzyko że potrawa nam nie wyjdzie będzie znikome. Funkcja cookControl Plus dobierze nam temperaturę i czas. Dzięki temu mięso będzie soczyste, a ciasto będzie idealnie kruche.

Udane dania to teraz nie problem

Znacie ten problem, kiedy spoglądacie przez szybę piekarnika i zastanawiacie się czy już trzeba wyjąć pieczeń czy ciasto? Kto tego typu problemów nie doświadczył! Nie ma nic gorszego niż suche mięso, czy niedopieczona babka. Takich problemów już nie uświadczycie, jeśli w kuchni będziecie mieli do dyspozycji piekarnik Siemens IQ 700. Dzięki fukncji termosondaPlus proces pieczenia zakończy się, gdy mięso osiągnie odpowiednią temperaturę. Natomiast czujnik bakeSensor, dzięki kontroli poziomu wilgoci wewnątrz piekarnika – pozwoli ocenić odpowiedni moment, w którym można wyjąć aromatyczną babkę czy puszysty sernik.

Szybciej piecze, sam się czyści

Kolejne dwie funkcje pozwolą nam zaoszczędzić  czas. Funkcja varioSpeed to innowacyjny sposób na szybkie pieczenie. Kompilacja mikrofali oraz grzania konwencjonalnego sprawia, że czas przygotowania potraw spada nawet o 50 procent czasu. Pozwala to nie tylko oszczędzić cenne minuty, ale i energię.

Ostatnią funkcją, która stawia piekarnik IQ 700 ponad innymi to samooczyszczenie. Funkcja activeClean® to innowacyjny sposób na szybkie oczyszczanie wnętrza piekarnika. Po naciśnięciu przycisk – osad i tłuszcz zamieniają się w popiół, a my możemy w szybki sposób usunąć to ze środka, kończąc prace w kuchni.