Trendy kuchenne w 2018 roku

Zagospodarowanie przestrzeni oraz wybór mebli kuchennych to dwa największe wyzwania w urządzaniu tego miejsca. Ma to bardzo duży i znaczący wpływ nie tylko na sam aspekt wizualny pomieszczenia, ale także na wygodę oraz funkcjonalność korzystania z urządzeń podczas gotowania. Co raz to nowsze rozwiązania starają się połączyć oba te aspekty. Co proponuje rok 2018? Jakie trendy będą dominować w tym czasie?

 Otwarta Kuchnia
Kuchnie otwarte na salon spotykamy zarówno w dużych domach, jak i mniejszych
mieszkaniach w bloku. O ile w małym mieszkaniu na przykład kawalerce, połączenie kuchni i pokoju jest zabiegiem, dzięki któremu pomieszczenie staje się większe, o tyle w dużym domu mamy dowolność wyboru. Rozwiązanie wpisujące się w trendy obecnego roku to  bardzo modne wyspy kuchenne. Tutaj niezbędnym wymogiem jest duży metraż kuchni, tak aby wciąż można było się po niej swobodnie poruszać.
Meble kuchenne w małej kuchni
Jeśli dysponujemy małym metrażem, wtedy sztuką jest skompresować na małej powierzchni wiele funkcjonalności. Modne stają się zabudowane kuchnie, gdzie meble sięgające aż po sam sufit, maksymalnie wykorzystują miejsce. Przemyślany rozkład sprzętów w takiej zabudowie (m.in. podręczne rzeczy w szufladach i niskich półkach, a rzadko używane przedmioty zlokalizowane na najwyższych) gwarantuje idealne wykorzystanie każdego zakamarka, a także zwiększa komfort pracy.

Kolorystyka kuchenna
Miniony rok proponował nam odcienie szarości, piaskowego brązu, bieli i obecny rok zdaje się te trendy podtrzymywać. Choć nie zabraknie w tym roku także wzorów, kontrastów, aranżacji w ciemnych kolorach, podejście do takiej ekstrawagancji będzie już mocno zależne od indywidualnych upodobań.

Dodatki pełne blasku
Delikatny metaliczny połysk dodatków kuchennych będzie można zaobserwować w trendach na ten rok. Nie chodzi tu w żadnym wypadku o przepych, jedynie o lekki akcent. Elementy złota czy miedzi w dodatkach takich jak zlewy, baterie, uchwyty nadadzą ekskluzywnego wyglądu naszej kuchni.

Rośliny i kuchenne ‚Urban Jungle’
Zieleń w kuchni nie musi ograniczać się tylko do ziół, które są niekwestionowanym dodatkiem zarówno wizualnym jak i praktycznym. Jednak, wychodząc poza schemat, możemy dostrzec szeroką gamę roślin, które uatrakcyjnią nasze kuchenne wnętrze – w zależności od miejsca, w którym je postawimy  mogą być to sukulenty, kaktusy, paprocie, bluszcze czy sansewierie. Integralną częścią dekoracji jest doniczka, której kolor czy kształt dodatkowo ozdobi nasze wnętrze.

Loftowe aranżacje i lekkie konstrukcje
O ile mamy do dyspozycji większą przestrzeń, możemy pozwolić sobie na aranżacje w loftowym stylu. Industrialnego charakteru naszej kuchni nada wyeksponowanie ceglanej lub pozostawienie jednej ściany w stanie surowym, kolorystyka utrzymana w tonie szarości i brązu, brak zasłon na rury, grzejniki czy elementy instalacyjne. Atrakcyjnym dodatkiem będą także rośliny doniczkowe.