Blaty kamienne

Wybierając blat kuchenny powinniśmy wziąć pod uwagę 👉 jak wiele czasu spędzamy w kuchni, jak często gotujemy, czy mamy dzieci oraz jak wiele czasu chcemy poświecić na codzienną pielęgnację blatu.

Dzisiaj prezentujemy Wam niezwykle trwałe blaty i co warto podkreślić łatwe w dezynfekcji:
✔️ Ze spieku kwarcowego
✔️ Kwarcowe
✔️ Granitowe

Spieki kwarcowe 👉 to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych 👉 Blaty ze spieków kwarcowych takich marek jak Neolith czy Laminam, są odporne na środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia jej powierzchni. Spieki kwarcowe doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Nie dopuszczają również do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów. Ponadto, blaty te są bardzo odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV.

Powierzchnie z konglomeratu kwarcowego powstają ze starannie dobranych surowców. Blaty kwarcowe Santamargherita idealne sprawdzą się do codziennych zastosowań 👉 są odporne na zarysowania czy działanie kwaśnych substancji, łatwo również utrzymać je w czystości. Cechują się trwałością i nie zmieniają swoich właściwości wraz z upływem czasu.

Blaty granitowe są niezwykle trwałe, odporne na ścieranie i zarysowania. Wilgoć, wysoka temperatura, czy uszkodzenia chemiczne nie są im straszne, ale raz w roku zalecana jest konserwacja odpowiednim preparatem.

Kamień jest bardzo często wybierany jako materiał na blat kuchenny, co podyktowane jest jego wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Wzory kamienne tworzą niepowtarzalny klimat zapewniając każdemu wnętrzu wyjątkowy charakter 🙂

 

Blaty

Ostatnie artykuły

Salon Pracownia KR w Galerii Gala

Salon Pracownia KR w Galerii Gala

Mamy przyjemność zaprosić Was do naszego drugiego, nowo otwartego studia mebli kuchennych w Galerii GALA 🙂 W nowej przestrzeni prezentujemy meble kuchenne na wymiar, polskiej marki Atlas Kuchnie W naszej pracowni zobaczycie najnowsze propozycje aranżacji kuchennych....

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna

Rozwiązanie z kuchenną wyspą jest tyle praktyczne co efektowne. Przez długi czas pokutował pogląd, że rozwiązanie to zarezerwowane jest raczej dla kuchni wielkopowierzchniowych. W zasadzie jest to fakt, ale na wszystko znajdzie się metoda. Mniejsze kuchnie w tym...

Oświetlenie w Twojej kuchni

Oświetlenie w Twojej kuchni

Jest jednym z najważniejszych elementów „wystroju”. Służy bezpieczeństwu, podnosi komfort i wygodę, a niekiedy nawet dodaje energii i witalności. Odpowiednie oświetlenie w Twojej kuchni na pewno pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo bliskich, przygotować smaczne posiłki...