Okapy

Stylowe okapy kuchenne najlepsze do Twojej kuchni

Okap kuchenny to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Przyrządzanie potraw to rytuał, który niesie ze sobą wiele przyjemności, jednak celebrowanie posiłku nie powinno być zakłócone przez nadmiar zapachów powstałych w wyniku jego przygotowywania. Dobór odpowiedniego, wydajnego okapu jest niezwykle ważny jeśli chcemy, aby kuchnia była funkcjonalna i komfortowa.

 

Okapy dzielą się na dwa podstawowe typy – pracujące w trybie wyciągu oraz pochłaniacza. Pierwsze działają w obiegu otwartym, ponieważ powietrze wyprowadzane jest na zewnątrz przez kanał wentylacyjny. Pochłaniacz kuchenny charakteryzuje się tym, że powietrze po przepuszczeniu przez filtr tłuszczowy i węglowy wraca z powrotem do pomieszczenia.

 

Okapy wyspowe i do zabudowy

Okapy wyspowe instalowane są nad wyspą kuchenną. Swoim wyglądem przypominają często tubę, prostopadłościan lub lampę. Sprawdzają się szczególnie w domach, gdzie przestrzeń kuchenna jest duża. Modele tego typu mają zazwyczaj duże rozmiary i wydajność. Z kolei okapy do zabudowy, nazywane inaczej okapami szafkowymi, wkomponowywane są w meble, dzięki czemu kuchnia wygląda nowocześnie i elegancko.

 

Modelami, które do niedawna cieszyły się dużą popularnością, są okapy podszafkowe. Montowane są pod szafką w kuchni. Jednak obecnie wypierane są przez okapy teleskopowe i modele do zabudowy. Wybór odpowiedniego okapu powinien być uzależniony zarówno od wielkości kuchni, jak też indywidualnych potrzeb domowników. Jeśli w kuchni przygotowywanych będzie dużo potraw, wtedy okap powinien być odpowiednio wydajny.

 

Okapy kuchenne łączące funkcjonalność ze stylistyką

Funkcjonalność okapu kuchennego to nie jedyny wyznacznik jego wartości. Stylowa kuchnia powinna zostać wyposażona w sprzęty AGD o odpowiedniej stylistyce. Projektując kuchnie stawiamy zarówno na ich funkcjonalność, jak też estetykę. Współpracujemy z firmami takimi jak Falmec, Best, Elica czy Faber, które tworzą produkty łączące w sobie piękno i funkcjonalność, dzięki czemu możemy naszym Klientom zaproponować zachwycające projekty.